Výukové kurzy (workshopy)

Kurzy jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Přihlášky na vypsané kurzy je možno provádět přes E-shop na této stránce. V případě úspěšné rezervace a platbě vám bude zaslán potvrzovací email. Následně obdržíte emailem doplňující informace průběhu kurzu v následujících dnech. Kurzy jsou určeny pouze pro starší 18let (vyjímky po dohodě). Na kurz nepotřebujete žádné své vybavení a každý účastník obdrží zapůjčený základní set nástrojů a dále může využívat bohaté vybavení dílny zahrnující velké množství ručních nástrojů, ale i strojů - kosička, pákový a pneumatický výsekový lis, obuvnickou brusku, CO laserovou gravírku, zlatičku, šicí storje, airbrush pistole aj.

Obsah výukové části kurzů naleznete zde obsah_kurzy.pdf (obsahující základní názvosloví)

Rezervace na kurzy u mne na dílně probíhá pouze zde přes Eshop (pokud tam žádný volný termín nevidíte, nejsou další volné termíny vypsány)!

- na ty se stačí jen přihlásit na vypsaný termín zakoupením produktu na eshopu, obvykle se vypisují pouze v období říjen-březen, vždy jeden víkend v měsíci. Jejich termíny naleznete na stránce daného kurzu a produktu v eshopu.

Kurz - Práce s kůží (základní postupy a techniky zdobení kůže)

Třídenní kurz na kterém seznámíte s brašnářskými nástroji a jejich využitím. Naučíte se a vyzkoušíte si všechny základní postupy: řezání kůže, seřezávání a hlazení hran, značení stehu, barvení, šití, hranošití, lemování, kosení, broušení nástrojů, druhy šicích strojů. V druhé části se blíže budeme věnovat těmto technikám zdobení kůže, jako je ražba vzorů za vlhka či za tepla, carving, airbrush, gravírování laserem, tetování do kůže, patinování a pobavíme se o čekomkoliv, co vás zajímá. V průběhu kurzu si vyrobíte klíčenku, opasek, kalíšek a obal na diář nebo knihu.

...více informací zde

Kurzy “zážitkové”

Specifické kurzy, kde výukové informace jsou zjednodušeny na minimum a cílem je odnést si pouze vlastnoručně zhotovený individuální výrobek, nikoliv plně proniknout do tajů řemesla. Obvykle jsou výrazně kratší a cenově dostupnější. Často představují cestu jak vyrobit dárek pro své blízké nebo prvotní seznámením s výrobou.

...více informací zde

Co nabízíme účastníkům po našich kurzech?

 • - poradní servis - rady na dálku skze email/FB nebo možnost stavit se na dílnu pro konzultaci
 • - možnost nakoupit si na dílně menší kousky kůže na prvotní výrobky, případně si odlít malé vzorky přípravků (cena dle typu a množství)
 • Rezervace možné zde přes eshop:shop.mrkevleather.cz/vyukove-kurzy
  Recenze účastníků


  ... našimi kurzy prošlo již přes 150 učastníků !

  "Děkuji za kurz, který byl pro mě obsahem velmi zajímavý a přínosný. Informace byly podány přehledně a profesionálně. Současně bych Vám rád poděkoval za vstřícnost a ochotu podělit se se svými zkušenostmi i zásobami. 😊 Věřím, že se díky jeho absolvování opět posunu o kus dál a že se někdy v budoucnu uvidíme u pokračování.""
  Mgr. Petr Hutečka

  "Kurz byl pro mne velmi přínosný . Ušetřil mě spousty chyb zejména v nákupu nářadí a pomůcek . Též mě naučil spoustu základních věcí , které bych se podle knih či internetu učila mnohem hůře a byla by zde i nejistota, zda to dělám správně . Výuka je promyšlená do nejmenších podrobností. Také je zde i možnost rad v budoucnu .Tento kurz byl to nejlepší, co mě mohlo na mém startu potkat. "
  Pavlína Baráková

  "Kurz byl perfektní, po počáteční teoretické “nalejvárně” která byla pochopitelně uspořádaná, přišla nezábavnější praktická část kde si člověk už vyzkouší praktické dovednosti." Tomáš všechno pěkně vysvětlil a naučil správné základy. Určitě přijdu na pokračující kurz.
  Olda

  "Kurz předčil má očekávání, nyní jsem si jistá, že když se pokusím něco vyrobit doma, nedopadne to katastroficky. Nejenom, že se člověk dozvěděl základní údaje jako rozdělení kůží, ale také získal skvělé tipy na to, kde nejlépe koupit potřebné vybavení. Krom spousty informací jsem si odnesla také pásek, který se mi pod odborným vedením podařilo vyrobit. Po celou dobu kurzu panovala milá atmosféra, kdy se člověk nebál udělat chybu a zeptat se na všechno, co ho zaujalo."
  Martina Kaňoková

  "Hodnotíme kurz velmi pozitivně...lektor praktik a zároveň dobrý řečník je skvělá volba + komfort malé dílny je vynikající. Cítily jsme se dobře celou dobu kurzu a i když je téma časově i pracovně náročné, dozvěděly jsme se vše co k začátkům práce s kůží určitě patří. Ta možnost hned si to vyzkoušet je perfektní. "
  Andrea a Petra z Brna

  "Ahoj, chtěla jsem poděkovat za velmi cenné rady, účastnila jsem se zatím prvního kurzu a určitě budu pokračovat. Je vidět velká ochota v předávání informací. Mohu všem doporučit. "
  Markéta Vernerová

  "Z kurzu jsem byl rozhodně nadšený, nevěřil bych že za tak krátkou dobu se mi povede vyrobit tak hezký produkt, ale se správným vedením a vybavením na kurz to nebyl problém. Na úvodní kurz zaznělo ohromné množství informací a méně se zkoušelo, ale kurz je spíš pro ty kteří by se chtěli výrobě z kůže do nějaké míry věnovat, než aby to bylo pro někoho, kdo si to jednou zkusí a už se k tomu nevrátí. "
  Lukáš Kvapil

  "S úrovní kurzu jsem hodně spokojený. Sice jsem odjížděl s hlavou nafouklou jako balón - tolik informací do ní bylo nahuštěno. Je perfektní, že své neumělé pokusy a hraní si s kůži můžu posunout dál, o metodiku, kterou ses pokusil do nás účastníků dostat. Díky moc za velmi dobrý kurz. "
  Jan Klega st.

  "Kurz práce s kůží I. naprosto předčil mé veškeré očekávání. Jedním slovem pecka. Tomáš "Kev" je výborný učitel, nejen že umí a rozumí, ale hlavně informace umí předávat srozumitelně dále. Vysvětlí, ukáže, případně upozorní na chybu, pomůže. Určitě se nevidíme naposledy, neb mě to nadchlo a těším se na další spolupráci ☺️ "
  Alice Hanáková

  "Kurz byl určitě přínosem. Kladně hodnotím obecnou teorii o kůži - usni. Každá část byla zvlášť před výrobou samotného produktu vysvětlena. Nebyl problém se ptát zpětně na probrané věci. Hodně se mi líbilo, že Kev dokázal při tom kvantu informací i poradit, co se vyplatí koupit. Dával na výběr ze spousty značek a nejvíce samozřejmě doporučoval, to co se mu samotnému osvědčilo. To je super, protože to ušetří spoustu peněz a času. Kurz bych doporučil mírně pokročilým a začátečníkům.️ "
  Vítězslav Čaněk

  "Kurz "Práca s kožou I" môžeme ďalej jednoznačne odporučiť. Veľmi kvalitne prepracovaný, vopred prichystaná osnova, podľa ktorej sme postupovali, a ku ktorej sme si potom mohli písať prípadné doplňujúce informácie. Rôzne tipy a triky, ktoré sa inde častokrát nedozviete. Taktiež nám boli ukázané rôzne postupy. Lektor vždy zdieľal aj dostupnosť konkrétnych prípravkov v obchodoch. Osobitý prístup k účastníkom. Následné zaslanie literatúry a mnohých návodov. Ďakujeme, určite sa zúčastíme aj II. alebo III."
  Megi & Michal

  "Kurz se mi moc líbil. Díky. Nejraději bych tam byla aspoň 4 dny a pod vedením zkoušela a vychytávala problémy. Díky i za za přístup k tvým informacím."
  Šárka Poupětová

  "Kurz I. Byl pro mne velkým přínosem, jako absolutní začátečník, jsem získal velmi mnoho konkrétních informací a rad do začátku. Je vidět že lektor tomu opravdu rozumí a umí předat informace dále zájemcům, a umí takto podpořit řemeslnou výrobu."
  Radek Macháč

  "V roce 2018 na podzim jsem byla na Kurzu práce s kůží pro začátečníky v Olomoucké dílně. Kev, lektor, nám v úvodu vysvětlil vše důležité pro práci s kůží. Poté jsme si vše prakticky vyzkoušeli. Bylo toho hodně od řezání, ztenčování, zdobení razidly, barvení, lakování, úpravu hran a rubu až po sešívání. Kurz byl pro mne velkým přínosem, posunul mě hodně kupředu a navíc mi Kev ochotně radil i dál a můžu se na něho obrátit s jakýmkoliv dotazem. Poskytl nám i spoust důležitých odkazů. Jsem velmi spokojená a Keva a jeho kurzy rozhodně doporučuji."
  Jitka Valentova

  "Po absolutoriu dvou kurzů mohu konstatovat, že na rozdíl od jiných lektorů, jež jsem poznal jinde, je Tomáš Brázda nejen renomovaným řemeslníkem, ale i dobrým pedagogem. O nabyté praktické zušenosti se neváhá rozdělit a dělá pro propagaci práce s kůží a výchovu pokračovatelů daleko víc, než bývá obvyklé. Kdo má skutečný zájem o získání základních nezbytných poznatků a dovedností, je za přijatelných podmínek na nejlepší adrese."
  Ferdinand Šmikmátor

  "Pokud se chcete naučit základy práce s kůží nebo si rozšířit obzory ohledně technik zdobení, doporučuju si vyčíhnout jeden z termínů a udělat si výlet do Olomoucká dílna. Vyzkoušíte si airbrush, laser, tetování, několik způsobů barvení, několik druhů vypalování a ražby, příjemně si popovídáte a odnesete si domů buď vlastnoručně vyrobený opasek nebo obal na diář či knížku. Vřele doporučuju 😉 "
  Feather Fox

  "Za mě kurz hodnotím velmi kladně. V krátké době, jsem si osvojil základy práce z kůží. Líbila se mi i samotná výuka, kdy se nám lektor opravdu věnoval a dokázal odpovědět i na dotazy, které se sice dotýkali této problematiky, ovšem nebyli náplní tohoto konkrétního kurzu. "
  Svítek Luděk

  "Mi tve kurzy hodne dali a neustale vyuzivam rady ktere jsem od tebe dostal. Myslim ze tve kurzy maji dostatek informaci pro lidi co chcou zacit s kuzi. A kdyz jsem neco zapomnel nebo chtel nejake informace vzdy si mi odpovedel na fcb. Takze co se tyce vyuky kurzu u me za vybornou. Celkove hodnotim tve kurzy pozitivne. "
  Rollo

  "Chci ještě prostřednictvím FB poděkovat Mr.Kev leather art za čas, který se mi věnoval nad rámec svých kurzů. Ze dvou hodin se staly čtyři, kdy mi Tomáš zodpověděl všechny dotazy, kdy z vlastního času a vlastního materiálu ukrojil nemalý kus, aby pozvedl moje "umění" zase o kousek výš. Tomášovo nadšení a energie jsou zřejmě nevyčerpatelné. "
  Patrik Stach

  Kontakty

  Mr.Kev Leather

  Tomáš "Kev" Brázda

  Adresa dílny: Mr.Kev leather s.r.o., Na Letné 23, Olomouc 77900

  Tel.: (+420) 723 01 99 58

  Email: mrkevleather@email.cz

  Provozní doba pro kontakt se zákazníky (objednávky, zkoušky, předání):

  • Pondělí 17-20:00 vždy pouze po tel. domluvě návštěvy!